Anasayfa > Oyun > YouTube O Özelliğini Kaldırma Kararı Aldı

YouTube O Özelliğini Kaldırma Kararı Aldı

Yazar : Kadir Alagöz 22.08.2019 Okuma Süresi : 2:53 laykla : 1
A+ A-
YouTube O Özelliğini Kaldırma Kararı Aldı

Dünyanın en popüler video paylaşma platformlarından biri olan YouTube platform üzerindeki DM olarak adlandırdığımız özel mesajlaşma özelliğini kaldırma kararı aldı.

YouTube, özel mesajlaşma özelliğinin yeteri kadar ilgi görmediğini düşünmüş olmalı ki bu özelliği kaldırma kararı aldı. Bu özellik platform üzerinde yer alan içeriklerin paylaşımını ve YouTube’u mesajlaşma uygulaması gibi kullanmamıza yarıyordu. Ancak YouTube 18 Eylül 2019 tarihinden itibaren mesajlaşma özelliğini kaldırmaya karar verdi. Bu tarihe kadar YouTube kullanıcıları platform üzerinden mesajlaşmaya devam edebilecekler. Bu durum YouTube içeriklerini paylaşmaya engel olmayacak.

Şirket konu ile ilgili yaptığı açıklamada ise: ‘’Önceliklerimizi sürekli olarak yeniden değerlendiriyoruz ve genel yorumları iyileştirmeye odaklanırken YouTube’un doğrudan mesajlaşma özelliğini durdurmaya karar verdik’’ sözlerine yer verdi.

Bazı YouTube kullanıcılarının hiç bilmediği bu özelliği bazı kullanıcılar aktif şekilde kullanıyordu. Eğer sizlerde YouTube’un mesajlaşma özelliğini kullanıyor ve mesajlarınızı yedeklemek istiyorsanız şu adımları uygulamanız gerekiyor.


1- YouTube hesabınıza giriş yapın ve ardından BURADA bulunan bağlantıya erişin.
2- Karşınıza çıkan ekranda dahil edilecek verileri seçin isimli bir menü göreceksiniz. Bu bölüm mesajların yedeklenmesi için kullanılacaktır. 
3- Tüm YouTube verileri dahildir yazılı butona tıklayın ve ardından da sohbetler bölümünün işaretli olduğunu kontrol edin.
4- Sonraki adım yazılı butona tıklayın ve ardından da sohbet geçmişinizi kendi isteğinize göre özelleştirin.
5- Arşiv oluştur butonuna tıklayarak arşivinizin oluşmasını bekleyin. YouTube sohbet geçmişini belirlediğiniz şekilde size iletecektir.

Bu işlemleri yaptıysanız sohbet geçmişiniz yedeklenmiş olacaktır.