Anasayfa > Oyun > PUBG Mobile İntihar Vakası İle Gündemde

PUBG Mobile İntihar Vakası İle Gündemde

Yazar : Kadir Alagöz 29.11.2019 Okuma Süresi : 1:43 laykla : 0
A+ A-
PUBG Mobile İntihar Vakası İle Gündemde

Son yıllarda tüm dünyayı etkisi alan PUBG Mobile bu kez üzücü bir haber ile gündemde. Oyun, Hindistan’da gerçekleşen bir intihar olayı ile anılıyor.

Battle Royal modu her geçen gün birçok kullanıcıyı etkisi altına alırken bu modun öncülerinden biri olan PUBG Mobile yeni bir intihar haberi ile gündemde. Bugün yapılan haberlere göre Hindistan’ın Thiruvottiyur bölgesinde yaşayan 18 yaşındaki Vidyasree isimli bir genç kız PUBG Mobile oynuyor diye kızan annesinin baskısına dayanamayarak intihar ettiği iddia ediliyor.

Vidyasree’nin annesi tarafından yapılan açıklamaya göre, sabah kalkar kalkmaz PUBG Mobile oynamaya başlayan genç kızı annesi kitap okumuyor diye azarladıktan sonra evden çıkıyor. Eve döndükten sonra kapı açıklamyınca annesi şüphelenerek komşuları yardımıyla eve girmeyi başarıyor. Komşuları yardımıyla eve giren kadın kızının cansız bedeniyle karşılaşıyor. Yapılan habere göre polis detaylı inceleme için cansız bedeni hastaneye kaldırdı. Söz konusu olayın doğrudan PUBG Mobile ile bağlantısı olup olmadığı yapılan araştırmalardan sonra belli olacak.