Anasayfa > Oyun > Bir Kullanıcının Attığı Tweet Üzerine Twitter, Instagram Hesabı Açtı

Bir Kullanıcının Attığı Tweet Üzerine Twitter, Instagram Hesabı Açtı

Yazar : Cansu Sıypak 05.09.2019 Okuma Süresi : 2:15 laykla : 1
A+ A-
Bir Kullanıcının Attığı Tweet Üzerine Twitter, Instagram Hesabı Açtı

Instagram’ın Twitter postlarıyla dolup taştığı bu dönemde doğru bir hamle olmuş.

Instagram’ın özellikle mizah sayfalrında son zamanlarda önümüze sık sık Twitter’dan ekran görüntüleri çıkıyor. Instagram anasayfamızın Twitter’dan bir farkı kalmadı açıkçası. Twitter, Instagram’a çok fazla malzeme verdiğini fark etmiş olacak ki  bu işi kendi yapmaya karar verdi. 

Bir Twitter kullanıcısının Instagram’ın tweetlerle dolup taşmasına isyan etti ve Twitter’ı etiketleyerek "Instagram, kelimenin tam anlamıyla tweet'lerin ekran görüntüleriyle dolu ve bence Twitter, onları kendisi yapmalı." yazdı. Kullanıcının tavsiyesine uyan Twitter kendisine bir Instagram hesabı açtı. Kendisine Instagram hesabı açması için tavsiyede bulunan kullanıcısına ise "Merhaba! Bu tweet'i tanıtım malzemesi olarak kullanmak istiyoruz. Eğer herhangi bir itirazınız varsa bize bildirin!" dedi.
 

Herhangi bir itiraz ile karşılaşmayan Twitter’ın ilk postu (hatta ilk 6 postu çünkü tweeti 6’ya bölerek 6 postuk bir bütün haline getirmişler) kendilerine tavsiye veren kullanıcılarının tweeti oldu. 

Twitter daha sonra 3 farklı kullanıcısının daha tweetlerinin ekran görüntülerini Instagram hesaplarından paylaştı. Bundan sonra Instagram hesabından tweet görüntüleri paylaşacak olan Twitter’ın daha şimdiden 620 bin takipçisi bulunuyor.