Anasayfa > Moda > Gigi Hadid: Dünyanın En Bağlantılı Süpermodeli

Gigi Hadid: Dünyanın En Bağlantılı Süpermodeli

Yazar : Cansu Sıypak 05.06.2019 Okuma Süresi : 3:19 laykla : 1
A+ A-
Gigi Hadid: Dünyanın En Bağlantılı Süpermodeli

Son yıllarda hem güzelliği ile hem de yaşadığı ilişkiler ile gündemde olan Gigi Hadid’i biraz daha yakından tanımaya ne dersiniz ?

Gigi Hadid, moda seçkinlerine hitap eden, ancak ana akım markalar dünyasında da aynı derecede dikkat çeken bir model. Yakın geçmişin anonim modellerinden farklı olarak, Hadid, sadece fotojenik bir manken değil bir kişilik...

Hadid, yaptığı işin her zaman farkında olduğunu söyleyerek, modellik ile ilgili “Her zaman iş ve planlama gerektiren bir kariyer olarak gördüm." diyor.

Hadid’in soyağacı kesinlikle yolunu düzene sokan etmenlerden birisiydi. Bir zamanlar Caitlyn Jenner’in eski karısı Linda Thompson ile evli olan üvey babası sayesinde Hadid, Kendall Jenner ile bir tür kız kardeş haline geldi diyebiliriz.

Hadid, ilk modelleme işini Baby Guess için 2 yaşındayken yaptı. “Guess'in kurucu üyesi Paul Marciano bir aile arkadaşıydı ve beni gördü” dedi Hadid. “8 ya da 9 yaşına gelene kadar yaptım ve sonra annem beni modellikten çıkardı. Başka şeylerle uğraşmamı istedi.” Bu süre zarfında ailesi boşandı ve Hadid at şovlarında yarışmaya başladı ve voleybol takımına katıldı. “Bunlar odaklandığım iki şeydi. Annem her zaman diğer alanlarda gelişmem gerektiğini söyledi."

Ortaokulda Hadid, IMG modelleri arasında yerini aldı. "Zihniyetim her zaman olmuştur, eğer bir şeyde en iyisi değilsem, o zaman başka bir şeyde en iyisi olabilirim. Olimpik voleybol oyuncusu olmayacağımı fark ettim,ancak bu seviyede manken olabileceğimi biliyordum.” diyor Hadid. Liseden sonra New York'a taşındı ve etkili stilist ve editör olan Carine Roitfeld, yeni kokusu olan Velvet Orchid'in yüzü olarak tasarımcı Tom Ford'a, Hadid'i tanıttı. Bir yıldız doğdu.

Hadid'in hayranları Hadid'in kişisel hayatıyla çok daha fazla ilgileniyor. Taylor Swift gibi süper starlarla olan arkadaşlıkları; eski erkek arkadaşı, Avustralya pop yıldızı Cody Simpson; ve Formula 1 yarış yıldızı Lewis Hamilton'la olan (iddia edilen) romantizmi. Gigi Hadid'in eski erkek arkadaşları Joe Jonas ve Zayn Malik ile olan ilişkileri de Hadid'in hayranları tarafından oldukça dikkat çekiciydi.