Anasayfa > Magazin > YouTuberların Seslendirdiği İlk Şarkıları

YouTuberların Seslendirdiği İlk Şarkıları

Yazar : Kadir Alagöz 14.08.2019 Okuma Süresi : 6:9 laykla : 0
A+ A-
YouTuberların Seslendirdiği İlk Şarkıları

YouTube fenomenlerinin YouTube kanallarında yayınladıkları ilk şarkıları hatırlıyor musunuz? Muhtemelen hayır.

Ülkemizde birçok YouTuber yorumlarla şarkı, diss şarkısı ve parodi etiketi ile şarkılar çıkarıyor. Ancak bazıları var ki bizlere hem gerçek bir müzik sunuyor hem de harika bir klip ile işi taçlandırıyor. İşte YouTuberların kendi sesleri ile YouTube kanallarında yayınladıkları ilk şarkı ve parodileri:

Enes Batur

YouTube’da bir dönem diss furyası başlatan Enes Batur’un kanalında yayınladığı ilk şarkı "Yorumlarla Şarkı" dır. YouTube’da 13 milyondan  fazla görüntülenme alan şarkı 487 bin like alırken 19 bin dislike almıştır.

Reynmen

Çıkardığı şarkılar ile rekor üstüne rekor kıran Reynmen’in YouTube kanalında yayınladığı ilk şarkı Berkcan Güven’in de yer aldığı "#Biziz" isimli şarkısıdır. Reynmen ve Berkcan’ın #Biziz isimli şarkısı YouTube’da 67 milyon izlenme 1.2 milyon like, 89 bin dislike almıştır.

Berkcan Güven

Berkcan’ın müziğe olan ilgisini bilmeyenimiz yoktur. Berkcan YouTube kanalında ilk olarak "Çok Yakışıklıyım" adını verdiği şarkısını yayınlamıştır. Şarkı YouTube’da 7 milyondan fazla görüntülenmiştir. Ayrıca 197 bin like 7 bin dislike almıştır.

Başak Karahan

Başak Karahan YouTube kanalında ilk olarak parodi şarkı yayınlamıştır. "Okullar Açıldı" parodi şarkısı ile 30 milyondan fazla görüntülenme alırken 437 bin like, 50 bin dislike almıştır.

Orkun Işıtmak

Yabancı şarkılar Türkçe olsaydı serisi ile tanıdığımız Orkun Işıtmak’ın YouTube kanalındaki ilk şarkı "Köpek Değilim" isimli parodi şarkısıdır. The Chainsmokers - Closer ft. Halsey şarkısını Türkçeye çevirerek parodisini yaptığı bu şarkı YouTube’da 5 milyondan fazla görüntülenme almıştır. Bu parodiye 168 bin like 7 bin dislike atılmıştır.

Kafalar

Kafalar YouTube kanallarında "Kenka Bildim Ben Seni" adını verdikleri arabesk rap tarzı bir şarkı yayınlamışlardır. Şarkı 3 milyondan fazla görüntülenme almıştır. Kenka Bildim Ben Seni 95 bin like alırken 1000 kişi tarafından dislike atılmıştır.

Duygu Köseoğlu

Böyle bir listede Duygu olmazsa olmazdı. Duygu Köseoğlu’nun YouTube kanalında ilk olarak "Disslike Attım" adını verdiği şarkısını paylaşmıştır. YouTube’da 14 milyondan fazla görüntülenme alan şarkı 369 bin like, 181 bin dislike almıştır.

Kaya Giray

 YouTube kanalında müzik içerikleri paylaşan Kaya Giray YouTube kanalında ilk olarak Magic! – "Rude"- parodi tarzındaki şarkısını yayınlamıştır. Parodi 3 milyondan fazla görüntülenme alırken, 43 bin like 2 bin dislike almıştır.

Halil Söyletmez

Vine uygulaması ile tanınan daha sonra YouTube’a geçiş yapan Halil Söyletmez YouTube kanalında ilk olarak "Donla Denize Giricez Donla / Tarkan – Yalla" parodi şarkısını yayınlamıştır. Halil’in parodi şarkısı 6 milyondan fazla görüntülenme 81 bin like ve 9 bin dislike almıştır.

Baturay Anar

YouTube kanalında oyun içerikleri üreten Baturay YouTube kanalında yayınladığı ilk şarkı "Youtube Fenomenleri Diss Şarkısı"dır. Diss şarkısı YouTube’da 8 milyondan fazla görüntülenme, 195 bin like ve 25 bin dislike almıştır.

Halil İbrahim Göker

Vine uygulaması ile tanınan bir diğer YouTuber ise Halil İbrahim Göker’dir. Halil İbrahim Göker’in YouTube kanalında yayınladığı ilk şarkının adı "Saçma Sapan Tripler"dir. Parodi tarzındaki şarkı YouTube’da 359 binden fazla görüntülenme, 13 bin like ve 150 dislike almıştır.