Anasayfa > Magazin > YouTuber ‘Aşçı Dede Reddy’ Hayatını Kaybetti

YouTuber ‘Aşçı Dede Reddy’ Hayatını Kaybetti

Yazar : Kadir Alagöz 01.11.2019 Okuma Süresi : 1:40 laykla : 0
A+ A-
YouTuber ‘Aşçı Dede Reddy’ Hayatını Kaybetti

YouTube’da 6 milyondan fazla abonesi bulunan Grandpa Kitchen kanalında devasa porsiyonlarda yemekler yapan Narayana Reddy hayatını kaybetti.

Hindistan’da yaşayan, yaptığı dev kazanlardaki yemekleri ve YouTube gelirini kimsesiz çocuklara ve yetimlere dağıtan YouTube’un en yaşlı içerik üreticilerinden biri olan 73 yaşındaki "Aşçı Dede" Narayana Reddy hayatını kaybetti. Grandpa Kitchen kanalının sahibi "Hedefimiz yetimlere yiyecek, giyim ve okul malzemeleri gibi temel gereksinimleri sağlamak" diyor.

İki yıl içinde geniş bir kitleye ulaşan Granda Kitchen kanalı altı milyondan fazla aboneye ulaştı. Cömertliği ve iyilikseverliği ile birçok izleyicinin kalbine dokunan Reddy son yemek pişirme videosunu 20 Eylül tarihinde paylaşmıştı. O tarihten sonra artan sağlık problemleri nedeniyle video çekemeyecek durumda olan Reddy yerine oğlu Shrikant ve diğer çalışanlar video çekmeye devam etti.

Şimdiye kadar 230’dan fazla video yayımlayan ve içerik üreticilerine bağış toplama platformu Patreon’da binden fazla abonesi olan Reddy’nin 27 Ekim’de öldüğü duyuruldu. Reddy anısına YouTube kanalında bir klip hazırlandı. İşte Reddy anısına hazırlanan o klip: