Anasayfa > Magazin > Yıllık 26 Milyon Dolar Kazanan Çocuk YouTuber

Yıllık 26 Milyon Dolar Kazanan Çocuk YouTuber

Yazar : Kadir Alagöz 19.12.2019 Okuma Süresi : 2:18 laykla : 0
A+ A-
Yıllık 26 Milyon Dolar Kazanan Çocuk YouTuber

İki haftada bir yayınlanan iş dergisi Forbes bu hafta YouTuber’ların kazançlarını ele aldı ve en çok kazanç elde eden YouTuber’ların listesini paylaştı. Dünyanın en çok gelir elde eden YouTube içerik üreticisi ise 8 yaşındaki Ryan Kaji olarak kayıtlara geçti.

Dünyanın en popüler isimlerininde yer aldığı listede PewDiePie, Markipler ve VanossGaming gibi isimlerde yer aldı. Ancak en fazla gelir elde edenlerin yer aldığı listede zirvede hiçbirinin adı yer almıyor. Listenin zirvesinde bulunan kişi Ryan Kaji isimli henüz 8 yaşında olan bir YouTuber. Ryan Kaji’nin yıllık geliri ise 26 milyon dolar.

Listenin zirvesinde yer alan Ryan Kaji YouTube’a genellikle oyuncak tanıtım videoları yükleyen bir içerik üreticisi. Ryan’s World isimli YouTube kanalının sahibi olan Kaji son zamanların en fazla kazanan YouTube içerik üreticisi oldu. Litsenin zirvesinde yer alan isim geçtiğimiz yılki kazancının üzerine 4 milyon dolarlık bir gelir eklemiş. Geçtiğimiz yıl 22 milyon dolar kazanan Kaji bu yıl 26 milyon dolar gelir elde etmiş. Listenin ikinci sırasında yer alan Dude Perfect kanalı ise 20 milyon dolar gelir elde etmiş. 

Ryan Kaji, Ryan ToysReview olan kanalının adını geçtiğimiz aylarda Ryan’s World olarak değiştirdi. Bunun nedeni ise Kaji kanalında oyuncak tanıtım videoları yayınlıyordu, artık kanalının büyümesi ile birlikte kanalda sadece oyuncak tanıtım videolarının yer almayacağını göstererek bundan sonra kanalında çeşitli içerikte paylaşımlarda yapacak. Ryan Kaji 2015 yılında çektikleri bir videonun 1 milyar izlenmesi sayesinde viral olmuş ve bu videodan sonra büyümeye başlamıştır.