Anasayfa > Magazin > Twitter O Özelliğini Kullanılabilir Hale Getirdi

Twitter O Özelliğini Kullanılabilir Hale Getirdi

Yazar : Kadir Alagöz 22.11.2019 Okuma Süresi : 1:37 laykla : 0
A+ A-
Twitter O Özelliğini Kullanılabilir Hale Getirdi

Popüler sosyal medya platformu Twitter ABD, Kanada ve Japonya’da test ettiği yanıt gizleme özelliğini tüm dünyada kullanılabilir hale getirdi.

Sosyal medya platformu Twitter kullanıcıların hoşuna gidecek yeni bir özelliği devreye soktu. Artık kullanıcıların attığı tweetlere verilen yanıtlar kullanıcının isteği doğrultusunda gizlenebilecek. Twitter bu yeni özelliği tüm dünyada kullanılabilir hale getirmeden önce ABD, Kanada ve Japonya’da denedi ve bu özellik bu üç ülkedeki test aşamasından sonra tüm dünya için kullanılabilir hale geldi. Twitter bu konuyu kendi sosyal medya hesabından duyurdu. Bu özelliğin herkes tarafından kullanılabileceği belirtildi.

Twitter yaptığı açıklamada ‘’Başarılı bir denemeden sonra, konuşmaları yönetmenin, dikkat dağıtıcı ve konu dışı yanıtları gizlemenin yararlı bir yolu olduğunu fark ettik’’ dedi. Yanıtları gizlemek isteyen  Twitter kullanıcıları, tweetlere verilen cevapların sağ tarafında bulunan gri simgeyi kullanarak ‘yanıtı gizle’yi seçecek. Yanıtı gizlenen kullanıcıya, yanıtı gizleyen kullanıcı tarafından bildirim gönderilmeyecek.