Anasayfa > Magazin > Twitter O Hesapları Silme Kararı Aldı

Twitter O Hesapları Silme Kararı Aldı

Yazar : Kadir Alagöz 27.11.2019 Okuma Süresi : 2:15 laykla : 0
A+ A-
Twitter O Hesapları Silme Kararı Aldı

Twitter uzun süredir platformda aktif olmayan kullanıcıların hesaplarını silmeye hazırlanıyor. Şirket bu kullanıcılara konu hakkında e-posta yollamaya başladı.

Twitter, aktif olmayan hesaplara yönelik geliştirdiği şirket politikası gereği 6 ay veya daha fazla süredir sisteme giriş yapmayan kullanıcıların hesaplarını 11 Aralık tarihinde kalıcı olarak silecek. Hesabına giriş yapan ancak paylaşım yapmayan kullanıcıların hesaplarının da silineceği iddia ediliyor. Eğer iddialar doğruysa ve kullanıcı hesabının silinmesini istemiyorsa 6 ayda bir paylaşım yapması gerekiyor. Şirket politikası olarak verilen bu karar sonrası milyonlarca kullanıcının hesabının silinmesi bekleniyor. 

Bir Twitter sözcüsünün konu hakkında yaptığı açıklama ise şu şekilde ‘’Kamuya açık konuşmaya hizmet etme taahhüdümüzün bir parçası olarak, insanların Twitter’da güvenebilecekleri daha doğru ve güvenilir bilgiler sunmak için etkin olmayan hesapları temizlemek için çalışıyoruz. Bu çabanın bir kısmı, aktif olmayan hesaplar politikamızda belirtildiği gibi insanları bir hesap açarken aktif olarak giriş yapmalarına ve Twitter’ı kullanmalarına teşvik etmek. Altı aydan uzun bir süredir Twitter’a giriş yapmamış birçok hesaba, uzun süre işlem yapılmadığı için hesapların kalıcı olarak kaldırılabileceğini bildirmek için proaktif bir şekilde ulaşmaya başladık.’’ Twitter hesabınız varsa ve kapanmasını istemiyorsanız ara ara giriş yapmalısınız.