Anasayfa > Magazin > Telegram Kurucusu Durov: WhatsApp’ı Silin

Telegram Kurucusu Durov: WhatsApp’ı Silin

Yazar : Kadir Alagöz 22.11.2019 Okuma Süresi : 1:45 laykla : 0
A+ A-
Telegram Kurucusu Durov: WhatsApp’ı Silin

Telegram’ın kurucusu Pavel Durov milyonlarca kullanıcısı bulunan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp kullanıcılarına seslenerek uygulamayı cihazlarından silmelerini önerdi.

Telegram kanalından açıklama yapan Pavel Durov WhatsApp’la ilgili eleştirilerde bulundu. Durov, kullanıcılara seslenerek casus yazılım olarak kullanılabilen WhatsApp’ı cihazlarından silme çağrısında bulundu. Durov ‘’WhatsApp mesajlarınızı korumuyor bu uygulama fotoğraf ve mesajları izlemek için Truva Atı gibi kullanılıyor’’ dedi. Durov, WhatsApp’ın kesinlikle güvenli bir iletişim ve bilgi depolama aracı olmadığı görüşünde. Durov, WhatsApp uygulamasındaki yeni güvenlik açıklarının gazetecilerin ve insan hakları savunucularının haklarını ihlal etmek kullanacağından emin olduğunu belirtti.

Geçtiğimiz günlerde WhatsApp’ın hem Android hem de İOS sürümünde yeni bir krtik güvenlik açığı keşfedilmişti. Bu açıktan yararlanan bilgisayar korsanları özel bir dosya kullanarak hedefteki kişinin cihazına kötü amaçlı yazılım yükleyebildikleri gibi hassas verileri ele geçirebiliyorlardı. Ancak şirket tarafından yapılan açıklamada bu açığın kısa süre sonra giderildiği bildirildi.