Anasayfa > Magazin > Netflix Fragmanlarını WhatsApp’tan Çıkmadan İzleyebileceksiniz

Netflix Fragmanlarını WhatsApp’tan Çıkmadan İzleyebileceksiniz

Yazar : Kadir Alagöz 04.11.2019 Okuma Süresi : 1:53 laykla : 0
A+ A-
Netflix Fragmanlarını WhatsApp’tan Çıkmadan İzleyebileceksiniz

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Netflix fragmanlarının Netflix uygulamasını açmasına gerek kalmadan WhatsApp üzerinden izleyebilecekleri yeni bir özellik geliştiriyor. Ancak bu yeni özellik ilk aşamada sadece iPhone kullanıcıları için aktif olacak.

Mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ın geliştirdiği bu özelliğe kullanıcılar yabancı değil diyebiliriz. Facebook, Instagram ve YouTube platformlarından gelen videoları uygulamadan çıkmadan izleyebiliyoruz. Bu özellik şimdi de Netflix fragmanları için geçerli olacak. Bilindiği gibi WhatsApp’a gönderilen Netflix bağlantısına tıkladığımız zaman ilgili link Netflix uygulaması üzerinden açılıyor. WhatsApp getireceği yeni özellik ile bu duruma bir son vermeye hazırlanıyor. Uygulamaya gelecek bu yeni özellik ile uygulama değiştirmeden WhatsApp içerisinde ilgili videoyu izleyebileceksiniz. 

Konu hakkındaki diğer bilgilere göre söz konusu özellik sadece Netflix uygulaması için gelişrtiriliyor. Yeni özellik şimdilik İOS kullanıcıları için tasarlanmaktadır. Yeni özelliği kullanabilmek için App Store’da mevcut olan WhatsApp’ın son sürümünü yüklediğinizden emin olmalısınız. Son güncellemeyi yaptıysanız uyumlu bir Netflix bağlantısı paylaştığınızda WhatsApp Play simgesinin yer aldığı küçük resim gösterilecektir. Oynat simgesine dokunduğunuzda ilgilivideo WhatsApp uygulaması içerisinde gösterilecektir.