Anasayfa > Magazin > Instagram Yasaklarına Yenilerini Ekliyor

Instagram Yasaklarına Yenilerini Ekliyor

Yazar : Kadir Alagöz 19.12.2019 Okuma Süresi : 1:38 laykla : 0
A+ A-
Instagram Yasaklarına Yenilerini Ekliyor

Sosyal medya devlerinden Instagram yaptığı güncellemer ve yasaklar ile kullanıcılara karşı sorumluluğunu yerini getirmeye çalışıyor. Instagram zaman zaman aldığı kararlar ile platformda bazı yasakları uygulamaya başladı.

Kullanıcıları psikolojik açıdan estetiğe yönlendirdiği gerekçesiyle bazı filtreleri yasaklayan Instagram, platforma yaş kısıtlaması getirmiş ve yalan haber devrini bitireceğini açıklamıştı. Son olarak fenomenlerin yaptığı reklamlara bazı yasaklar getirildi. Ünlü isimler marka iş birliklerinde elektronik sigara ve tütün gibi ürünleri kullanamayacak. Bu ürünler ön plana çıkarılmayacak. Bu tarz ürünlerin ön plana çıkartılması özellikle yaşı küçük kullanıcıların olumsuz etkilenmesine neden olabiliri. İlk duyurunun yapıldığı yasak önümüzdeki günlerde uygulanmaya başlayacak. 

 

Instagram daha önce de alkol ve diyet ilaçlarının ön plana çıkartılmasını yasaklamıştı. Platform kısa süre önce de aldığı karar ile 13 yaş altı kullanıcılara yasak getirmişti. 13 yaş altı kullanıcıların hesap açılmasına izin verilmeyecek. Mevcut 13 yaş altı kullanıcılar içinde bazı güvenlik önlemleri alınacak.