Anasayfa > Magazin > Instagram Hesabı Çalınan İstanbul Trip Canlı Yayını Bastı

Instagram Hesabı Çalınan İstanbul Trip Canlı Yayını Bastı

Yazar : Cansu Sıypak 04.09.2019 Okuma Süresi : 6:43 laykla : 2
A+ A-
Instagram Hesabı Çalınan İstanbul Trip Canlı Yayını Bastı

Olaylar, olaylar…

Bu hafta rap camiasında oldukça tanınan "İstanbul Trip" grubunun Instagram hesabı çalındı. Hesabı çalan kişiler hesaptan grup üyeleri ile dalga geçen videolar paylaştılar. Grup üyelerinin kişisel hesaplarını da çalan hackerlar üyelerin mesajlarını ifşa etti. Grup üyelerinden bazılarının 18 yaşından küçük kızlarla uygunsuz mesajlaşmalarının olduğu iddia edildi. Bazı grup üyelerinin de mesajlaşmaları İstanbul Trip hesabından paylaşıldı. 

3 kişi tarafından çalınan İstanbul Trip’in Instagram hesabından grup üyelerinin çeşitli ifşaları paylaşıldı. Hesabı çalan kişiler grup üyelerinin kendilerini bulmaya çalıştığını ama başarısız olduklarını iddia etti. 

Dün akşam saatlerinde İstanbul Trip hesabını çalan kişiler hesabın şifresini TikTok’ta videolar çeken “Bahar Çelebi”ye verdiler. Bahar Çelebi ve arkadaşı canlı yayındayken yanlarına biri geldi ve “Gençler selamün aleyküm, İstanbul Tripten selamlar. Hanginiz açtı yayını?” diyerek yayını bastı ve yayın kesildi. (Yukarıda yer alan videonun sonunda canlı yayını basıyorlar)

Bahar Şahin ve arkadaşlarını yakalayan ErhanTX ve ekibi çocukları bir yere götürerek canlı yayın açtı ve “Bakın bu çocukların yaptığı kahpeliğe rağmen bu çocuklardan hiçbirine el sürülmedi. Hepsi yanımızda.” dedi. Grup üyeleri canlı yayında çocukların telefonlarına el koydu. 

ErhanTX daha sonra ise Bahar Çelebi’nin hesabından canlı yayın açtı. Canlı yayında ErhanTX’in “ Yaka paça getir onu”, “Kelepçele şunu araca götür” sözleri dikkat çekti. İstanbul Trip hesabını çalanlardan birinin adı Eskin’di. Yüzünü göstermek istemeyen ama Eskin olduğunu söyledikleri çocuğu zorla görüntüleyen biri çocuğa “Konuş kardeşim. Yüzünü saklamayacaksın. Kahpelik yapıp, öyle ana bacı sövüyorsun, o hesapları kapattınız yaşın 17 diye vurmuyorum sana” dedi. Daha sonra ise Eskin olduğu söylenen kişiyi kelepçeleyip araca götürdüler. 

İstanbul Trip grubu daha sonra çalınan hesaplarını geri aldı ve kendilerinin paylaşılmış ifşalarını hesaptan sildiler. Bugün grubun hesabı tekrardan çalındı. Hesabı çalanlar olayları şu şekilde anlattı: “Merhaba arkadaşlar ben @thedarkwicky dün gece yayın açmak için bizden şifreyi isteyen birkaç kişiye erişim attık. Bizim girdiğimiz hesabı kimse elimizden alamaz. Hesabın çalınmasıyla alakası olmayan insanların yanlarına gidip onlara darp uygulamışlar. Bu yaptıklarınız yanınıza kalmayacaktır. Beklemede olun." 

Hesabı çalan 3 kişi hesaplarını tekrardan paylaşıp “Bizi bulduklarını sanıp biz diye suçsuz insanları dövmüşler. Bize bir şey olduğu yok biz burdayız” dediler. (Ekibin kelepçeleyip götürdüğü ve Eskin dedikleri çocuğun aslında Eskin olmadığını yanlış kişiyi darp ettiklerini belirtmişler)

İstanbul Trip hesabını çalan kişiler canlı yayın açan Bahar Çelebi’nin İstanbul Trip grubu tarafından darp edildiğini iddia ettiler ve konu ile ilgili yasal işlem başlattıklarını söylediler. 

İstanbul Trip hesabından daha sonra şöyle bir yazı paylaşıldı:

“ İstanbul Trip ile Kadıköy Acil diyorsunuz bilmem ne anlatıyorsunuz olayı bildiğinizi zannediyorsunuz konuşuyorsunuz öyle. Bahar Çelebi’yi biz hiç tanımayız bilmeyiz, kız meşhur oldu bize geldi yayın açmak için şifreyi verir misin dedi biz de kıramadık verdik ki böyle bir olay olacağını tahmin etmedik ama onlardan (İstanbul Trip) her şey beklenir. Yayını açan bayanı ve onlarla birlikte bulunanları darp edip zorla şifreyi almışlar ama bizim haberimiz olduğu zaman hesabı ellerinden geri aldık.”

Olaylar şuanlık bu kadar. İstanbul Trip grubu hesaplarını hala geri alamadı. Bakalım ilerleyen günlerde ne olacak. Gelişmeleri sizinle paylaşacağız beklemede kalın!