Anasayfa > Magazin > Instagram’dan Stalkerlara Kötü Haber

Instagram’dan Stalkerlara Kötü Haber

Yazar : Kadir Alagöz 08.10.2019 Okuma Süresi : 1:49 laykla : 0
A+ A-
Instagram’dan Stalkerlara Kötü Haber

Instagram birçok kullanıcının sıkça kullandığı o özelliği kaldırma kararı aldı.

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram önümüzdeki haftadan itibaren yapacağı bir güncelleme ile yeni bir özellik getirmek yerine aksine platform üzerinden bir özelliği kaldırmaya hazırlanıyor. Instagram, takip ettiğiniz kişilerin beğeni ve yorum gibi platform içerisindeki aktiviteleri gösterdiği ‘Takip’ sekmesini platformdan kaldırıyor. Bazı kullanıcılarda geçtiğimiz haftalarda kalkmaya başlayan bu özellik diğer kullanıcılarda da yavaş yavaş kaldırılmaya başlanacak.

Instagram’da yer alan kalp simgesine tıkladığınızda karşınıza iki adet simge çıkıyor; Sen ve Takip. Sen simgesine tıkladığınız zaman sizin paylaşımlarınıza gelen beğeni ve yorumları yani sizinle alakalı olan bildirimleri görüyorsunuz. Takip sekmesine tıkladığınızda ise takip ettiğiniz kişilerle alakalı paylaşımlarına gelen beğeni ve yorumları görüyorsunuz. (Artık göremeyeceksiniz.) 

Şirket tarafından henüz resmi açıklama yapılmadı. Şirketin ürün başkanı Vishal Shah’ın Buzzfeed ile yaptığı röportaj sonrası Buzzfeed bu sekmenin gelecek haftadan itibaren kalkacağını belirtti.