Anasayfa > Magazin > Game of Thrones’ta Unutulmuş Bir Starbucks Bardağı

Game of Thrones’ta Unutulmuş Bir Starbucks Bardağı

Yazar : Lara Bayrak 07.05.2019 Okuma Süresi : 2:34 laykla : 2
A+ A-
Game of Thrones’ta Unutulmuş Bir Starbucks Bardağı

Hata mı? Reklam mı?

Bir yıl boyunca son bir sezonu izlemek için bekleyen Game of Thrones izleyicileri yayınlanan 4. bölümde öyle bir detayı fark etti ki, dizi, sosyal medyanın bir numaralı alay konusu oldu. Ejderhaların annesinin önündeki masada yer alan kağıt bir Starbucks bardağı, böylesine büyük bir dizide nasıl böyle bir hata yapılabildi sorusunu akıllara getirdi.

Ne olmuş olabilir? Sanat ekibinden biri gerçekten onu unutmuş, oyuncularda o yoğunlukta fark etmemiş olabilir (sonuçta son derece zorlu çekim süreçlerinden geçtiler), yayınlanmadan önce izlediklerinde de gözden kaçmış olabilir (birçok insan izlerken fark etmedi). Bunlar gerçekten olmuş olabilir. 

Ne olmuş olabilir? Reklam olabilir.

Game of Thrones’ta sanat yönetmeni olarak görev alan Hauke Richter konuya açıklık getirdi. Richter, Variety’ye yaptığı açıklamada ‘setlerde bir şeylerin unutulabildiğini ve bunun kurgu aşamasında da gözden kaçabileceğini belirtti. Sanat yönetmenine göre Starbucks bardağının bu kadar büyük bir olaya dönüşmesinin nedeni GOT’da daha önce hiçbir hataya rastlanmamış olması.

Nitekim GOT hayranlarının bir kısmı aynı görüşte değil. Son sezondan beklediğini alamayan bir kısım izleyici için bu hata dizinin başarısızlığını temsil ediyor. Bir kesim ise reklam olduğunu düşünüyor. 

Editör Not: Sanat ekibindeki yetkili kişi görmemiş bence.

İşte bir tutam komik paylaşım: