Anasayfa > Magazin > Gaga Bulut Hakim Karşısına Çıktı

Gaga Bulut Hakim Karşısına Çıktı

Yazar : Kadir Alagöz 03.12.2019 Okuma Süresi : 3:48 laykla : 1
A+ A-
Gaga Bulut Hakim Karşısına Çıktı

Yaşları 18 yaşından küçük olan iki çocuğu para karşılığı öpüştürerek videoya aldığı o görüntüleri sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan Gaga Bulut paylaştığı görüntüler nedeniyle 17 yıl hapis cezasına çarptırıldığı davada hakim karşısına çıktı.

Para karşılığı erkek çocukları öpüştürüp o anları kamera ile görüntüleyerek sosyal medya hesabında paylaşan sosyal medyada Gaga Bulut olarak tanınan Bulut Altuğ 17 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 17 yaşındaki 2 kız çocuğunu para karşılığı öpüştürerek yayınladığı video ile ilgili açılan ikinci davada hakim karşısına çıktı. Savcı ikinci davanın düşürülmesini ve beraat kararı verilmesini istedi.  

Sosyal medya fenomeni Gaga Bulut İzmir’de iki erkek çocuğunu para karşılığı öpüştürdüğü videoyu YouTube kanalından paylaşmıştı. Gaga Bulut’un yayınladı video sonrası çok sayıda sosyal medya kullanıcısı o görüntüleri izledikten sonra tepki gösterdi. İzmir Emniyet’i bu tepkilere sessiz kalmayarak Gaga Bulut’u ve o anları kayıt altına alana Fatih Bilgehan Bektaş’ı gözaltına aldı. Sorgularının ardından sosyal medya fenomeni Gaga Bulut tutuklanmış, Fatih Bilgehan Bektaş ise serbest bırakıldı. 

Açılan davada tutuklu yargılanan Gaga Bulut 15 yaşından küçük çocukları ‘cinsel istismara azmettirme’ suçundan 8’er yıl, ‘müstehcen görüntüleri yayınlamak’ suçundan ise 1 yıl ceza alarak toplamda 17 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Tutukluluk hali devam eden Gaga Bulut’a ayrıca 1000 gün adli para cezası verildi. Para cezası 20 bin TL’ye çevrildi. Davada serbest kalmasına karar verilen Fatih Bilgehan Bektaş ise 8 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Bulut Altuğ ve Fatih Bilgehan Bektaş hakkında 17 yaşındaki iki kız çocuğunu öpüştürdükleri görütülerle ilgili açılan davanın görülmesine ise bugün İzmir 5’inci Ağır Ceza Mahkemesin’de başladı. Duruşmada, esas hakkındaki mütalaasını açıklayan duruşma savcısı ise 15 yaşından büyük mağdurlara karşı rıza ile olan cinsel istismasrın şikayete bağlı olduğunu dolayısıyla bu kişiler şikayetçi olmadığı için davanın düşürülmesi ile sanıklar hakkında beraat kararı verilmesi gerektiğini bildirdi. Mahkeme heyeti sanıkların savunmalarını hazırlamaları için duruşmayı erteledi.