Anasayfa > Magazin > Facebook Para Kazandıracağı Uygulamayı Kullanıma Sundu

Facebook Para Kazandıracağı Uygulamayı Kullanıma Sundu

Yazar : Kadir Alagöz 27.11.2019 Okuma Süresi : 1:52 laykla : 0
A+ A-
Facebook Para Kazandıracağı Uygulamayı Kullanıma Sundu

Sosyal medya devi Facebook kullanıcılara para kazandıracağı Facebook Viewpoints uygulamasını duyurdu. Kullanıcılar uygulama içerisinde yer alan anket ve sorulara yanıt vererek gelir elde edebilecek.

Facebook, Pazar araştırmaları konusunda daha önceden mimlenmiş bir platform. Geçtiğimiz yıllarda adının Amerikan seçimleri ile anılması ile pek çok kullanıcı üzerinde kötü imaj bırakan Facebook zedelenen imajını düzeltmek için birçok yol deniyor. Bu yollardan birisi de Facebook Viewpoints. Konu hakkında yazan bilgiler doğrultusunda Facebook sahibi olduğu Instagram, WhatsApp ve Oculus gibi uygulamaların geliştirilmesi için Viewpoints uygulaması aracılığıyla kullanıcılara ulaşarak kullanıcıların bilgisine başvuracak. Bu uygulamalar kullanıcıların vereceği bilgiler doğrultusunda şekillenirken kullanıcılarda verdikleri bilgiler karşılığında ücret kazanacak. Kullanıcıların bu süreçte elde ettikleri paralar ise kişilerin Paypal hesabına havale edilecek.

Facebook tarafından verilen bilgiler doğrultusunda Programs olarak adlandırılan ve en uzunu 83 sorudan anketler karşılığında sistemde bir miktar puan birikecek. Kullanıcıların sistemde toplanan puanları bir noktaya ulaştıktan sonra kazandıkları ücretleri Paypal hesabına havale edebilecekler. Uygulamanın Türkiye'ye ise gelip gelmeyeceği belirsiz. Çünkü Paypal 2016 yılında Türkiye'deki faaliyetlerini durdurma kararı almıştı.