Anasayfa > Magazin > Çıplak Fotoğraflarıyla Bağış Toplayan Modelin Instagram Hesabı Kapatıldı

Çıplak Fotoğraflarıyla Bağış Toplayan Modelin Instagram Hesabı Kapatıldı

Yazar : Kadir Alagöz 07.01.2020 Okuma Süresi : 2:41 laykla : 0
A+ A-
Çıplak Fotoğraflarıyla Bağış Toplayan Modelin Instagram Hesabı Kapatıldı

Avustralya İçin Çıplak Sosyal medya platformu Instagram, bağış karşılığında çıplak fotoğraflarını paylaşarak Avustralya'daki orman yangını için yüz binlerce dolar topladığını söyleyen öodelin hesabını cinsel içerikle ilgili kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle kapattı.

Los Angeles'li 20 yaşındaki model Kaylen Ward, Avustralya'da aylardır süren yangınla mücadele etmek için farklı bir yola başvurdu. En az 10 dolarlık bağış karşılığında insanlara çıplak fotoğrafını yollayan manken bu sayede yüz binlerce dolar bağış topladığını söyledi. Kaylen Ward, BuzzFeed News'e verdiği demeçte, "Avustralya'daki yangınlarla ilgili Twitter'daki tüm yayınlara baktım ve insanların bağış yapmasını sağlayacak etkili bir yöntem göremedim" ifadelerini kullandı. O anda aklına böyle bir fikir geldiğini belirten Ward, halihazırda sattığı çıplak fotoğraflarını hayır işine dönüştürmeye karar verdiğini dile getirdi.

Ward 4 Ocak tarihinde yaptığı paylaşımda, Avustralya hayır kurumları listesine en az 1 dolar bağışta bulunduğunu kanıtlayan herkese Twitter'dan çıplak fotoğrafını atacağını söyledi. Söz konusu tweet dakikalar içerisinde 40 binden fazla retweet aldı. Bağışların doğruluğunu saptamak için dört kişilik bir ekip tutan model pazar günü yaptığı yeni paylaşımda kampanya kapsamında 500.000 dolardan fazla bağış topladığını ifade etti. Kaylen Ward'ın Twitter'da başlattığı  kampanya Instagram'ı da etkisi altına aldı. 20 yaşındaki modelin Instagram hesabı platformun cinsel içerikle ilgili kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle kapatıldı.

Herhangi bir kural ihlal etmediğini savunan Kaylen Ward, kapanan hesabının geri açılması için Instagram'a ulaşmaya çalıştığını ancak bu konuda başarılı olamadığını söyledi. Twitter hesabı aktif olan modelin kampanyaya Twitter'dan devam edeceğini ve olabildiğince fazla mesaja cevap vermeye çalışacağını ifade etti.