Anasayfa > Magazin > Cem Yılmaz ve Şahan Gökbakar’da Netfix’te

Cem Yılmaz ve Şahan Gökbakar’da Netfix’te

Yazar : Kadir Alagöz 03.12.2019 Okuma Süresi : 3:28 laykla : 0
A+ A-
Cem Yılmaz ve Şahan Gökbakar’da Netfix’te

Cannes’daki MIPCOM Fuarı’na katılan Milliyet yazarı Sina Koloğlu kulağına gelen bazı duyumları köşe yazısında paylaştı.

Türkiye’de kullanıcı sayısı oldukça yüksek olan çevrimiçi dizi ve film izleme platformu Netflix Atiye dizisi ile platformdaki Türk yapımlarına önem verdiğini göstermişti. Sina Koloğlu’da bu konuda kullanıcıları heyecanlandıran bir yazı kaleme aldı.

Sina Koloğlu’nun ‘’Cem ve Şahan Netflix İle Anlaştı’’ isimli yazısında kaleme aldığı o bölüm: Şu sıralar sektörde konuşuluyor. Peki nereden çıktı? Son Cannes’daki MIPCOM fuarında. Konuşulan, Netflix kendisi için Cem Yılmaz ve Şahan Gökbakar’ın proje yapmalarını istemiş. Büyük olasılıkla Yılmaz ‘özel stand-up’ yapacak. Yine kulağıma gelen Acun Ilıcalı’yla da bir anlaşma yapmış. Ya tüm işlerinin bu platformda yer alması da yeni bir proje olabileceği söyleniyor. Yine duyduğum, bu ekip içinde Tolga Çevik için de bir proje söz konusu olabilir. Gökbakar da bir ‘stand-up’ hazırlarsa şaşırmamalı. Ya da yeni ‘Recep İvedik’ neden olmasın! 

Bunları Yazmıştım

Öngörüydü benimki… Bu konuda yazdım geçtiğimiz yıl aralık ayında. ‘Yılmaz’ın stand-up’ı Nerede Yayınlanır?’ diye. ‘Mart ayında, çok uzun bir aradan sonra Cem Yılmaz’ın stand-up gösterisi ‘CMYLMZ Diamond-Elite Platinium- Plus’ başlayacak. Bir de bunun tabii ki ekran hali olacak. Yayın hakları epey tuzlu olur. Bence bu işin ‘şifrelisi’ni Netflix alır. Hatta ben Yılmaz’ın bir ‘Netflix projesi’ yapacağını umduğumu yazmıştım. Bu stand-up işine epey kafa yoruyorlar. Mesela Gad Elmaleh gibi bir konuda neden gelmesin Cem kardeşimiz Netflix’te? Büyük düşünmek diyorlar ya.. Bakalım, Netflix’te Şahan ya da Cem Yılmaz’ın orijinal işlerini görecek miyiz? Bu yazılanlara ek olarak Netflix ve Acun arasında eğer bir anlaşma söz konusu ise platformda yer alacak projenin sosyal medya fenomenlerinin yer aldığı Exatlon projesi diyebiliriz.