Anasayfa > Magazin > Bu Otelde YouTube’dan Canlı Yayın Açarak 1 Dolara Kalabilirsiniz

Bu Otelde YouTube’dan Canlı Yayın Açarak 1 Dolara Kalabilirsiniz

Yazar : Kadir Alagöz 03.12.2019 Okuma Süresi : 1:17 laykla : 0
A+ A-
Bu Otelde YouTube’dan Canlı Yayın Açarak 1 Dolara Kalabilirsiniz

Japonya’da bir otel işletmesi boş kalan odalardan gelir elde etmek ve ilgi çekmek için odaları geceliği 1 dolara kiralıyor. Ancak otel yönetimi bu odalarda YouTube üzerinden canlı yayın yapma şartı koyuyor.

Japonya’nın Fukuoka şehrinde yer alan bir otel geceliği 1 dolara kalabileceğiniz odalar kiralayarak ucuza tatil yapma imkanı sunuyor. Asıl adı Ryokan olan ancak One Dollar Hotel’de bazı şartları kabul etmeniz şartıyla boş odaları 1 dolara kiralıyorlar. Söz konusu bu odalardan ise YouTube platformu üzerinden canlı yayın yapıyorlar. One Dollar Hotel olarak bilinen bu yerde 1 dolara konaklayan misafirlerin oda içerisinde geçirdikleri tüm zamanı YouTube üzerinden canlı olarak yayınlamaları gerekiyor. Otel sahibi Tetsuya boş kalan kalan odalardan para kazanabilmek için böyle bir yöntem bulmuş.

Akıllara canlı yayının tuvalet ve banyo gibi mahrem yerlerde de devam ediyor mu? sorusu geliyor. Tahmin edileceği gibi tuvalet ve banyoda kamera yer almıyor. Misafirlerde kıyafetlerini kameraların olmadığı bir oda içerisinde değiştiriyor.