Anasayfa > Magazin > 600 YouTuber Milyon Dolarlık Bağış İçin Birleşti

600 YouTuber Milyon Dolarlık Bağış İçin Birleşti

Yazar : Kadir Alagöz 28.10.2019 Okuma Süresi : 2:15 laykla : 0
A+ A-
600 YouTuber Milyon Dolarlık Bağış İçin Birleşti

YouTuberlar bu kez yararlı bir kampanya ile gündemde.

Son yıllarda sosyal medya platformlarının özelliklede YouTube platformunun popüler hale gelmeye başlamasıyla birlikte YouTube içerik üreten kişilerde sık sık sosyal medyanın gündeminde kalmaya devam ediyor. Bu kez YouTuberlar doğa için yararlı bir kampanya ile gündeme geldi. 600 YouTuber ağaç dikme kampanyası için bir araya gelecek. 600 YouTuber 20 milyon ağaç dikmek için 20 milyon dolarlık bağış toplayacak. 600 YouTuber arasında MrBeats, PewDiePie, Ninja, Marshmello ve Smarter Every Day gibi takipçi sayılarıyla geniş kitlelere sahip YouTuberlar’da yer alıyor. 

Kampanya #TeamTrees hashtag’ı ile başlayacak ve bu hashtag ile izleyicilerden bağış yapmaları istenecek. Bu bağış kampanyasına YouTube’da destek olmak için bağışla ilgili tüm işlem ücretlerini karşılayacağını duyurdu. YouTube hem bağış videolarını hem de iklim değişikliği ile ilgili içerikleri Trend listesine sokarak daha görünür hale getirmeye çalışacak.

Bu projenin çıkış ismi ise Donaldson’dır. Söz konusu bağış kampanyası Mayıs 2019 tarihinde başlayan bir projedir. Sosyal medya hesaplarında toplamda 20 milyon aboneye ulaşan Donaldson bu abone sayısını kutlamak için 20 milyon ağaç dikilmesini önerdi. Donaldson konuyla ilgili yaptığı açıklamada YouTube’un yalnızca bir drama yeri olmadığını gerçekten bir etkileri olduğunu ve bunu değişim için kullanabileceklerini söyledi.