Anasayfa > Magazin > 2019 Yılında En Çok Kazanan Instagram Ünlüleri

2019 Yılında En Çok Kazanan Instagram Ünlüleri

Yazar : Kadir Alagöz 31.12.2019 Okuma Süresi : 2:7 laykla : 0
A+ A-
2019 Yılında En Çok Kazanan Instagram Ünlüleri

2019'un son gününe geldiğimiz şu saatlerde Instagram'ın reklam bütçe bedeli en yüksek ünlüleri belli oldu.

Facebook çatısı altında yer alan sosyal medya platformu Instagram temelde bir sosyal medya platformu olsada birçok insan için çok daha fazlası. İçinde bulunduğumuz dijital pazarlama çağının en uğrak mekanlarından biri olan platform her yıl milyonlarca dolarlık marka iş birliklerine ev sahipliği yapıyor. Şimdi 2019 yılında Instagram'da en fazla para kazanan ünlülerine bakalım. 

2019'da Instagram'da en fazla para kazanan ünlüler

1- Cristiano Ronaldo 

İtalya Seri A ekiplerinden Juventus'ta forma giyen başarılı futbolcu bu yıl sosyal medya platformundan 47.8 milyon dolar gelir elde etti.

2- Kendall Jenner

Amerikalı süper model  Kendall Jenner ünlü şirketlerle yaptığı ücretli ortaklıklardan 15.9 milyon dolar kazandı. 

3- David Beckham

Listenin üçüncü sırasında Real Madrid, Milan gibi takımlarda forma giyen eski İngiliz futbolcu David Beckham yer alıyor. David Beckham 30 ücretli ortaklık üzerinden 10.7 milyon dolar kazandı.

4- Selena Gomez

Listenin dördüncü sırasında 164 milyon takipçisi bulunan Selena Gomez yer alıyor. Amerikalı şarkıcı Selena Gomez bu yıl yaptığı ücretli ortaklıklardan 8 milyon dolar gelir elde etti. 

5- Kylie Jenner

Forbes dergisi tarafından bu yılın en genç milyarderi seçilen Kylie Jenner Instagram'da gerçekleştirdiği 3 reklam sonrası 3.8 milyon dolar kazandı.