Anasayfa > Kültür & Sanat > Türk Süper Kahraman Evreni Geliyor

Türk Süper Kahraman Evreni Geliyor

Yazar : Kadir Alagöz 13.12.2019 Okuma Süresi : 2:13 laykla : 0
A+ A-
Türk Süper Kahraman Evreni Geliyor

Marvel ve DC gibi sinematik evrenler sinemaya farklı bir boyut kazandırdı. Süper kahramanları konu alan bu evrenlere şimdi bir yenisi daha ekleniyor. Üstelik yeni süper kahraman sinematik evreni yerli ve milli bir evren olacak.

T World Entertainment and Productions yapımcı şirketi önümüzdeki yıl T World adı altında Türk süper kahramanlardan oluşan bir sinematik evrenin hazırlık sürecinde olduğunu duyurdular. Bu evrene ait sinema filmleri, diziler, çizgi romanlar ve kitaplar yayınlanacak. Bu yayın ve yapımlardaki süper kahramanlar Türkiye’den gelecek. 

Yapım şirketi T World evreninde geçen ilk televizyon dizisi Altay’da duyurdu. Şirket, bu evrene ait iki film ve üç dizi çekmeyi planlıyor. Serinin ilk kahramanı olan Altay diziyle aynı ismi paylaşan bir Türk süper kahramanı konu alacak. Dizinin ilk fragmanı Cannes’te MIPTV adında bir dizi ve içerik fuarında sunulacak.  

T World Entertainment and Productions kuruluşunda yer alan Bülent Turgut, Türk süper kahraman evreni hakkında açıklama yaptı. Bülent Turgut “İslam her ne kadar kültürümüzün bir parçası olsa da karakterlerin hikayeleri yalnuzca Müslümanlardan oluşmayacak. Bu evrende Rus ve Yahudi karakterlerin de yer almasını planlıyoruz. Türkiye’nin ve bu benzersiz bölgenin zenginliklerini yansıtmak adına mitolojimizin ve karakterlerimizin çeşitliliğinden yararlanacağız. Farklı kültürlerden, inançlardan ve halklardan gelmiş bir konumda bulunuyoruz. Sinematik evrenimizde de bunu yansıtmayı hedefliyoruz” dedi.