Anasayfa > Kültür & Sanat > Spotify’in Kuruluşu Dizi Olacak

Spotify’in Kuruluşu Dizi Olacak

Yazar : Kadir Alagöz 12.12.2019 Okuma Süresi : 1:35 laykla : 0
A+ A-
Spotify’in Kuruluşu Dizi Olacak

Dünya çapında milyonlarca şarkıya ve diğer içeriğe anında erişebilme imkanı sağlayan dijital müzik aktarma hizmeti sunan Spotify’ın kuruluşu Netflix’te yayınlanacak bir dizi haline geliyor.

Dünyada milyonlarca kullanıcısı bulunan müzik dinle platformu Spotify’ın kuruluşu dizi olacak. Dizinin yaratıcıları senaryoyu Spotify Untold isimli bir kitaptan yola çıkarak geliştiriyor. Dizi Spotify’ın kuruluşuna ve son on yılda insanların müzik dinleme şeklini nasıl değiştirdiğine odaklanacak. Netflix’in Uluslararası Orijinal Yapımlar Kuzey Avrupa Direktörü Tesha Crawford, “Spotify’ın kuruluş hikayesini yerel bir hikayenin nasıl küresel bir etkiye sahip olabileceğinin harika bir örneğidir. Bu başarı hikayesini hayata geçirme konusunda gerçekten heyecanlıyız” dedi.

Spotify’ın kuruluşuna odaklanacak dizinin yönetmen koltuğunda Per-Olav Sorensen oturacak. Filmin yapımını Yellow Bird Uk isimli yapım şirketi üstlenecek. Henüz bir isim verilmeyen proje İsveçli teknoloji girişimci Daniel Ek ve müzik korsanlığının doruğa çıktığı bir zamanda ücretsiz ve yasal müzik servisi yapan ortağı Martin Lorentzon’un etrafında şekillenecek.