Anasayfa > Kültür & Sanat > Netflix’te Tepki Gören Türkiye Haritası Detayı

Netflix’te Tepki Gören Türkiye Haritası Detayı

Yazar : Kadir Alagöz 01.10.2019 Okuma Süresi : 1:58 laykla : 0
A+ A-
Netflix’te Tepki Gören Türkiye Haritası Detayı

Netflix’te yayınlanan ‘The Spy’ isimli dizide yer alan bir sahnede duvarda asılı olan haritada bölünmüş Türkiye haritası kullanıldı.

Dijital yayın platformu Netflix platform içerisinde yayınlanan bir dizi ile gündemde. Platform bu ay başında yayınladığı Mısırlı bir Yahudi olan ve Orta Doğu’daki istihbarat savaşlarının kilit isimlerinden biri olan Eli Cohen’in hikayesinin anlatıldığı The Spy isimli dizinin 4. Bölümünün bir sahnesinde yer alan bölünmüş Türkiye haritası detayı dikkat çekti.

Başrolünde Sacha Baron Cohen’in yer aldığı The Spy dizisi Eli Cohen’in masa başı bir işte çalışırken Mossad’ın en önemli ajanlarından birine dönüşmesi ve istihbarat çalışmalarını anlatıyor. Buğrahan Bilgin, Twitter paylaşımında 4. bölümde yer alan bölünmüş Türkiye haritasının olduğu sahneye dikkat çekti. Buğrahan Bilgin, paylaşımına ‘’Netflix’in Suriyede’ki bir Mossad ajanını konu alan The Spy dizisinin 4. bölümünde bu sahneye dikkat; duvarda asılı bölünmüş Türkiye haritası!’’ notunu düştü. Paylaşım kısa süre sonra sosyal medya kullanıcılarından tepki topladı. 

1-

2-

3-

4-