Anasayfa > Kültür & Sanat > Karakomik Filmler’in Galası Yapıldı

Karakomik Filmler’in Galası Yapıldı

Yazar : Kadir Alagöz 16.10.2019 Okuma Süresi : 2:8 laykla : 0
A+ A-
Karakomik Filmler’in Galası Yapıldı

Yönetmenliğini ve senaristliğini Cem Yılmaz’ın üstlendiği Karakomik Filmler’in galası sanat camiasından birçok ismin katılımı ile gerçekleşti.

Cem Yılmaz’ın Pek Yakında, Ali Baba ve 7 Cüceler gibi senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı filmlere bir yenisi daha eklediği Karakomik Filmler isimli filminin galası Zorlu Performans Sanatları Merkezinde gerçekleştirildi. Sanat ve sinema camiasının yoğun ilgi gösterdiği galaya oyuncu ekibi yanı sıra Mert Fırat, Mahsun Kırmızıgül, Pelin Akil ve Burcu Biricik gibi pek çok ünlü isim katıldı.

Cem Yılmaz’ın iki film birden konseptli projesi Karakomik Filmler ‘Kaçamak’ ve ‘2 Arada’ isimli iki orta metraj filminden oluşmaktadır. Cem Yılmaz, Özkan Uğur, Zafer Algöz, Necip Memili, Nilperi Şahinkaya ve Cem Yılmaz’ın yer aldığı Kaçamak, eşlerine yalan söyleyip felekten bir hafta sonu geçirmek için lüks bir işletmede bir araya gelen bir grup erkeğin yakınlarına dünya dışı varlıkların iniş yapmasıyla gelişen olayları anlatıyor. Cem Yılmaz’ın başrolünde yer aldığı Ozan Güven, Cem Davran, Cemre Ebuzziya ve Uraz Kaygılaroğlu gibi usta isimlerin yer aldığı 2 Arada ise arabalı vapurda çalışan Metin’in hikayesini anlatıyor. Görüntü yönetmenliğini Ahmet Sesigürgil’in gerçekleştirdiği film 18 Ekim tarihinde vizyona girecek.