Anasayfa > Kültür & Sanat > Joker ve Aquaman Rekabeti

Joker ve Aquaman Rekabeti

Yazar : Kadir Alagöz 25.11.2019 Okuma Süresi : 1:45 laykla : 0
A+ A-
Joker ve Aquaman Rekabeti

Geçtiğimiz günlerde filmin ikinci serisinin gelip gelmeyeceği tartışılan ve başrolünde Joaquin Phoenix’in yer aldığı joker filmi beklenmedik bir başarı göstererek gişede 1 milyondan fazla hasılata ulaşarak Aguaman filmine rakip oldu.

Box Office Mojo tarafından verilen bilgiler doğrultusunda Ekim ayında vizyona giren Joker filminin dünya geneli toplam gişe hasılatının 1,035 milyar dolar olduğu görülüyor. Toplam hasılatın sadece 326 milyon doları Amerika’dan geri kalan 708 milyon dolar ise Joker’in vizyona girdiği diğer ülkelerden geliyor. Buna benzer bir diğer başarı ise geçtiğimiz yıl vizyona giren Aquaman filminden gelmişti. Jason Momoa’nın rol aldığı ve yönetmen koltuğunda James Wan’ın yer aldığı filmin  toplam kazancı 1,148 milyar dolar oldu. Bu kazancın 335 milyon doları Amerika’dan 813 milyon doları ise Aquaman filminin vizyona girdiği diğer ülkelerden gelmişti.

DC çizgi romanlarından uyarlanan yapımlara baktığımızda en fazla kazancı elde eden film 1.148 milyar dolar hasılat ile Aquaman filmi olmuştur. Ancak Joaquin Phoenix’in rol aldığı Joker, Aquaman’ın elinde bulunan birinciliği elde etmek için emin adımlarla ilerliyor. Joker gişede fırtına gibi eserek herkesi şaşırtmıştı. Herkes Joker’in, Aquaman’ı geçerek birinciliği elde edebilme ihtimalini konuşuyor.