Anasayfa > Kültür & Sanat > Instagram İçin Tema Önerileri

Instagram İçin Tema Önerileri

Yazar : Cansu Sıypak 05.08.2019 Okuma Süresi : 7:12 laykla : 0
A+ A-
Instagram İçin Tema Önerileri

Blogger olmak .için ilk adım: Düzenli Instagram sayfası

Instagram'ınızın düzenini beğenmiyorsanız doğru yerdesiniz. Çok kolay bir şekilde kusursuz bir Instagram düzenine sahip olabilirsiniz. Yapmanız gerekenler çok basit. İlk adım yazımızı okumak:

1- Renkli Bloklar

  

Rengarenk fotoğraflar şu an Instagram'da çok popüler bir tema fikri! Bu tema Instagram’ınıza genç ve eğlenceli bir hava verecek. Sadece renkli bir şeyin fotoğrafını çekin ve boş kalan yerleri mümkün olduğunca renkli ve parlak şeylerle doldurun

2- Minimal Tema

Instagram’da tüm galerinizin temiz ve düzenli bir görünümde olmasını istiyorsanız bu tema tam sizlik! Yapmanız gereken çok basit. Düz bir arka plan veya minimal görüntüler kullanmanız yeterli. Fotoğrafların renklerinin ve filtrelerinin uyumlu olmasına dikkat edin. 

3- Siyah ve Beyaz Tema

Siyah ve beyaz tema nerdeyse hepsinden daha basit çünkü bu tema ile asla yanlış gidemezsin! Kolayca klasik ve şık içerik üretebilirsin. Siyah beyaz çekiciliği arttırdığı için portreler ve sokak fotoğrafçılığı için mükemmel sonuç verir. 

4- Renk Sıçraması

Biraz çaba gerektiriyor ama muhtemelen Instagram'daki en yaratıcı temalardan biri renk sıçraması! Renk sıçramada, bir veya iki rengi vurgulamak dışında fotoğraftaki her şeyi siyah beyaz yapın. Bir fotoğrafta balon, ruj, ayçiçeği vb. nesnelerin renklerini vurgulayarak bu konuda gerçekten yaratıcı olabilirsiniz.

5- Karanlık Tema

Eğer renkli Instagram temaları sizlik değilse karanlık bir temayı kullanabilirsiniz. Biraz daha erkeksi duran bu tema fotoğraflarınıza gizemli ve ağır bir his verecek. Yapmanız gereken tek şey koyu renkli nesneler ve aksesuarlar kullanmak. Bir de güzel bir filtre seçtiniz mi tamamdır!

6- Renk Kordineli Tema

Pembe ve mavi paletler, renk koordine edilmiş bir tema için kullanılan en yaygın renklerden ikisidir. Bu temayı elde etmek için önce bir renge karar vermelisin. Bu temada en fazla iki veya üç renk kullanır. Bunun için strateji ve planlama gerekiyor. Daha sonra ise seçtiğin renklerin yoğunlukta olduğu fotoğraflar çek.

7- Aynı Filtreyi Kullanmak

Aynı filtreyi kullanmak muhtemelen temanızda uyumluluğu sağlamanın en kolay yollarından biridir.Fotoğraflarınızda aynı filtreyi uygulamak galerinizi anında organize tutabilir.

8- Beyaz Sınırlar Teması

Beyaz kenarlıklar kullanmak fotoğraflarınızda alan yaratır. Basit görünebilir ama Instagram’ınızın düzgün görünmesi için etkili bir yol.

9- Siyah Sınırlar Teması

Eğer beyaz kenarlıklar sizlik değilse bir de siyah kenarlıkları deneyin. Bu tema galerinizin, çok karmaşık ve düzenli bir dergiden bir sayfa gibi görünmesini sağlayacaktır.

10- Tatlı Pembe Teması

Instagram’ı siyah ve beyaz renkli temalar ele geçirmiş durumda. E bunların yanı sıra bir de pembe var! Pembe rengin yoğunlukta olduğu fotoğraflar çekin ve bunları filtreleyin. 

11- Parlak Pastel

Eğer galeriniz için  pembe rengi sizlik değilse bir de pastel renklerini deneyin. Bu tema Instagram’ınızı düzenlemenin sevimli ve sakin bir yoludur. En iyi renk seçenekleri gül, lavanta, zeytin yeşili ve bebek mavisidir.

12- Desen Teması

Galerinizi, üzerinde desenleri olan fotoğraflarla doldurun. İlk başta Instagram’ınız size karışık gibi görünse de zamanla farklı ve yaratıcı durduğunu fark edeceksiniz.  Bu kolay bir iş değil, ancak uğraşıldığı takdirde çok güzel bir sonuç ortaya çıkacaktır.

13- Dikey Çizgiler 

Instagram galerinizin düzenli görünmesi için en etkili yollardan biri dikey çizgiler oluşturmaktır. İşin püf noktası, düzenli olarak profilinize uygun sözler paylaşmak. Bu kadar!

14- Dama Tahtası

Düzen size göre değilse ortalığı biraz karıştıralım. Instagram’ınızın dama tahtası görüntüsü de oldukça dikkat çekici olacaktır. Yapmanız gereken, 1 fotoğraf - 2 alıntı, 2 alıntı - 1 söz şeklinde ilerlemek. 

15- Gri Tonlamalı Tema

Çok fazla renk değişikliği yapmadan Instagram fotoğraflarınızı gri tonlarında kullanın.

16- HDR Teması

HDR Teması nstagram'daki seyahat hesapları arasında popülerdir. Bu tema fotoğrafların karanlık ve aydınlık alanlarının harika ayrıntılarını yakalar. SLR kameranız yoksa, bir iPhone'da ‘portre’ modunu kullanın.