Anasayfa > Kültür & Sanat > Haluk Bilginer Emmy Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu Seçildi

Haluk Bilginer Emmy Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu Seçildi

Yazar : Kadir Alagöz 26.11.2019 Okuma Süresi : 2:22 laykla : 0
A+ A-
Haluk Bilginer Emmy Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu Seçildi

Haluk Bilginer 25 Kasım akşamı gerçekleştirilen Uluslararası Emmy Ödülleri’nde Şahsiyet dizisindeki performansıuyla en iyi erkek oyuncu ödülüne layık görüldü.

Bu yıl 47’incisi düzenlenen Uluslararası Emmy Ödülleri 25 Kasım tarihinde New York’ta düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Bu anlamlı gece de Haluk Bilginer en iyi erkek oyuncu kategorisinde İngiltere’den Christopher Eccleston, Brezilya’dan Raphael Logam ve Almanya’dan Jannis Niewöhner ile birlikte finale kalmıştı. Haluk Bilginer finale kaldığı bu isimler arasında birinci seçilerek ödülün sahibi oldu. Ayrıca Haluk Bilginer aldığı bu ödül ile birlikte Türkiye’nin Uluslararası Emmy Ödüllü ilk oyuncusu oldu.

Haluk Bilginer ödül gecesine Şahsiyet’in yönetmeni Onur Saylak, senaryo yazarı Hakan Günday ve Ay Yapım Ceo’su Kerem Çatay ile birlikte katıldı. Haluk Bilginer ödülünü aldıktan sonra yaptığı açıklamda şu sözleri söyledi. ‘’Çok iyi hissediyorum. Kendimden çok Türkiye’ye bu ödül gittiği için çok mutluyum. Çok severek, beğenerek yaptığımız bir işin başkaları tarafından da uluslararası bir platformda takdir edilmesi ve ödülle taçlandırılması çok mutlu edici bir şey. Çok mutluyum.’’ Ayrıca Haluk Bilginer ‘’Bu ödülü kızım Nazlı Bilginer adına bir gün onun da oyunculuğu seçeceği umuduyla almak istiyorum’’ diyerek kızı Nazlı Bilginer’e ithaf etti.