Anasayfa > Kültür & Sanat > Hafta Sonu Bir Planı Olmayanlar için 10 Film Tavsiyesi

Hafta Sonu Bir Planı Olmayanlar için 10 Film Tavsiyesi

Yazar : Cansu Sıypak 05.10.2019 Okuma Süresi : 7:5 laykla : 0
A+ A-
Hafta Sonu Bir Planı Olmayanlar için 10 Film Tavsiyesi

Hafta sonu ne yapacağınızı bilmiyorsanız tam size göre bir içerik hazırladık.

Bütün haftanın yorgunluğunu evde geçirerek atmayı düşünüyorsanız size harika bir önerimiz var! İçeceğinizi ve atıştırmalıklarınızı alın ve doyasıya bir film günü yapın. Ee havalarda tam film izlemelik. Ne film izleyeceğinizi seçerken zorlanmayın diye de size güzel mi güzel 10 film önerdik. Hadi yine iyisiniz!

1- Baby Driver

Aksiyon ve hız sevenler hemen mısırınızı kolanızı alın ve bu filmi izleyin! Banka soygunları için sürücülük yapan Baby’nin aksiyon dolu hayatı sizi ekrana kilitleyecek! Ah bir de dünyalar güzeli Deborah var...

2- Gizli Güzellik

Howard’ın bir trajedi sonucu değişen hayatından izleyen herkes bir şeyler bulabilir… İçine sıkıştığı yalnızlıkta aşka, ölüme ve zamana mektup yazmaya başlayan Howard, mektuplara karşılık almaya başlar ve böylece büyük bir keşif yaşanır...

3- Acı Tatlı Ekşi

Ben aşk insanıyım diyenler buraya! Murat ve Duygu çocukken birbirine aşık olur ancak üniversite mezuniyetinde Duygu, Murat’ın evlilik teklifini kabul etmez. 5 yıl sonra hala bekar kalırlarsa evlenmek üzere anlaşan çifti büyük sürprizler beklemektedir.

4- Sihirbazlar Çetesi 1-2

Hala izlemediyseniz bu filmi listenizin ilk sıralarına ekleyebilirsiniz. Film, dünyanın en iyi sihirbazlarının oluşturduğu bir ekibin başından geçen eğlenceli ve sürükleyici bir konuyu ele alıyor. Sihirbazlık yeteneklerini soygun yapmak için kullanan ekibin peşine FBI düşer...

5- Hush

Korku ve gerilim sevenler bu film tam sizlik! İzlerken yerinizde duramayacağınız bu film, sağır ve dilsiz olan bir kadının maskeli bir katil ile verdiği mücadeleyi anlatıyor. 

6- Aşk Peşinde

İlle de romantizm olsun isterseniz buraya! Başarılı bir iş adamı olan Alex, uzun süredir beraber olduğu kız arkadaşına evlilik teklifi eder fakat beklediği cevabı alamaz. Kız arkadaşından ayrılan Alex, yeni bir aşka tutulur. 

7- Kelebeğin Rüyası

Şiir, dram ve aşk… Hepsi bu filmde mevcut. Kıvanç Tatlıtuğ ve Mert Fırat’ın oyunculuğuna hayran olacağınız bu film bol gözyaşı içermektedir. Yanınıza peçetenizi almayı unutmayın. 

8- Split

Mükemmel bir gerilim filmi arıyorsanız bu film tam size göre. Çoklu kişilik bozukluğu bulunan Kevin’ın tam 23 ayrı kişiliği bulunuyor. Üstelik bu kişiliklerden en baskın olanı suça meyilli bir karakter. 3 kızı kaçıran Kevin’ın ilginç hikayesi sizi ekrana kilitleyecek. 

9- Göçebe

Dünya bir uzaylı istilasına uğrar ve maalesef insanlık  Wanderer denilen türe yenik düşer. İnsan bedenine zarar vermeden bilinçlerini ve ruhlarını ele geçiren  Wanderer türünden kaçmaya çalışan bir grup insanın hikayesi sizi ekrana kilitleyecek. Wanderer türünün ele geçirdiği Melenie, eski aşkıyla karşılaşır ve hikaye başlar. Bilimkurgu, aşk ve  aksiyon seviyorsanız izlemeye değer bir film.           

10- Truman Show

Dünyanın en güzel adalarından birinde yaşayan halk ütopik bir hayat yaşamaktadır. Başrol oyuncumuz Truman ise bu adada yaşayan biridir. Bir gün öldüğünü zannettiği babasını yolda gören Truman, bazı şeyleri sorgulamaya başlar. Yaşadığı hayatın bu kadar düzgün ilerlemesi normal mi yoksa her şey bir yalan mı?