Anasayfa > Kültür & Sanat > Box Office Türkiye Hafta Sonu Rakamlarını Açıkladı

Box Office Türkiye Hafta Sonu Rakamlarını Açıkladı

Yazar : Kadir Alagöz 08.10.2019 Okuma Süresi : 6:28 laykla : 0
A+ A-
Box Office Türkiye Hafta Sonu Rakamlarını Açıkladı

4-6 Ekim Box Office gişe rakamları açıklandı. Listenin ilk on sırasında hangi filmler yer almış?

Box Office Türkiye hafta sonu gişe rakamlarını açıkladı. 2019 yılının en yoğun hafta sonlarından birini geride bırakan sinema salonları bu hafta sonu 1 milyondan fazla sinemaseveri ağırladı. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük ilgi ile beklenen Joker bu hafta sonu zirveyi ilk hafta sonunu geride bırakan Kral Şakir Korsanlar Diyarı isimli filme bıraktı. 4-6 Ekim 2019 gişe rakamları.

1- Kral Şakir Korsanlar Diyarı


2018 yapımı Kral Şakir Oyun Zamanı’nın devam filmi Kral Şakir Korsanlar Diyarı, bir maceraları sırasında Bermuda Şeytan Üçgeni’nde gizemli bir küreye hapsolan Kral Şakir ve arkadaşlarını hikayesini anlatan film ilk hafta sonunda 504.303 gişe rakamı ile listenin ilk sırasında yer aldı.


2- Joker


Joaquin Phoenix’in başrolünde yer aldığı Joker, başarısız bir komedyen olan Arthur Fleck’in zihninin psikolojik olarak yavaş yavaş tekinsiz sulara yelken açmasıyla bildiğimiz anlamıyla Joker karakterine dönüşümünü konu ediniyor. İlk hafta sonuda birçok rekor kıran Joker filmi Box Office Türkiye rakamlarına göre 385.488 seyirci rakamı ile listenin ikinci sırasında yer aldı.


3- Hareket Sekiz


Bünyamin, Reşat ve Kazım Türkiye’de tesadüfi başarılar elde etmiş üç polis memurudur. Rus mafya lideri Zolka yıllardır adını sürekli duyurduğumuz bor madenini özel bir silahta kullanmak üzere Türkiye’den yurt dışına kaçırmak istemektedir. Bünyamin, Reşat ve Kazım adlı polislerin yaşadığı komik olayları anlatan film ilk hafta sonunda 48.268 seyirci rakamıyla listenin içincü sırasında yer aldı.


4- Fırıncının Karısı


Murat Onbul’un yönettiği Fırıncının Karısı, kocası Mustafa’nın hali ve karakterindeki değişimden sonra kocasını takip etmeye başlayan Ferdane’nin hikayesini anlatıyor. Fırıncının Karısı ikinci hafta sonunu geride bırakarak 38.427 seyirci rakamıyla listenin dördüncü sırasında yer alıyor. 


5- Yeti Efsanesi (Abominable)


Yeti Efsanesi, çatılarında bir Yeti ile tanışan genç Yi ve arkadaşlarının Şangay sokaklarından Himalaya’nın zirvelerine kadar uzanan maceralarını anlatıyor. Animasyon türündeki film ikinci hafta sonunda 26.671 seyirci rakamı ile listenin beşinci sırasında yer aldı.

 6- Yıldızlara Doğru (Ad Astra)


Üçüncü hafta sonunu geride bırakan ve başrolünde Brad Pitt’in yer aldığı Yıldızlara Doğru isimli film 21.686 seyirci rakamıyla listenin altıncı sırasında yer aldı.

7- Annem


Listemizde üçüncü hafta sonunu geride bırakan bir film ise Annem isimli filmdir. Fedakar bir anne kızın hikayesini konu edinen film 16.036 seyirci rakamıyla listenin yedinci sırasında yer aldı.

8- Elektrik Savaşları (The Current War)


Dördüncü hafta sonunu geride bırakan tarihi, biyografi türündeki film 10.718 seyirci rakamıyla listenin sekizinci sırasında yer aldı.

 9- Kuşatma 7 Uyuyanlar


Her şey Amerikalı ‘Blackwater’ subayı Falcon’un Kerkük’e gelişiyle başlar. Türk irtibat timi subayı Turan’ı bu mağrur ve istilacı askeri danışmana hak ettiği cezayı verdikten sonra ölümüne bir savaş bekliyordu. Ülkesinin varlığı yolunda her türlü cefayı göze alan Turan kaos baronlarının büyük komplosuna karşı mücadele ederken. Yüz yıllık uykudan uyandırılan Nemesis terör örgütünün karşısına derin milletin evlatları ‘’Yedi Uyuyanlar’’ çıkacaktır. Utku Uçar’ın yönettiği Kuşatma 7 Uyuyanlar filmi ilk hafta sonunda 8.473 seyirci rakamıyla listenin dokuzuncu sırasında yer aldı. 

10- O Bölüm 2 (It: Chapter Two)


Listenin onuncu sırasında beşinci hafta sonunu geride bırakan O Bölüm 2 isimli film yer alıyor. Beşinci hafta sonunda 7.852 seyirci rakamına ulaşmıştır.