Anasayfa > Kültür & Sanat > 2020 ve 2021 Yılında Çıkacak Marvel Filmleri

2020 ve 2021 Yılında Çıkacak Marvel Filmleri

Yazar : Kadir Alagöz 22.11.2019 Okuma Süresi : 5:35 laykla : 0
A+ A-
2020 ve 2021 Yılında Çıkacak Marvel Filmleri

Marvel 2020 ve 2021 yılında sinema dünyasına damga vurmaya hazırlanıyor.

Marvel geçtiğimiz aylarda 2020 ve 2021 yılında en az 10 filmin vizyona gireceğinin müjdesini vermişti. Vizyona girecek filmler hakkında fazla ayrıntı vememişti ancak Natalie Portman’ın Thor’un çekicini kullanacağı, Mahershala Ali’nin yeni bir Blade projesinde başrol olacağı bilgisi biliniyordu. İşte Marvel’ın 2020 ve 2021 yılında vizyona girmesi plamlanan filmlerin listesi. 

Black Widow

Cate Shortland’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Black Widow filminde Natasha Romanoff rolünde Scarlett Johansson yer alıyor. David Harbour, Alexi Shostakov rolüyle filmde yer alacak. Ayrıca filmde Florence Pugh, Yelene Belova rolünde O-T  Fagbenle, Rick Mason rolünde, Rachel Weisz ise bilmediğimiz bir rol ile karşımıza çıkacak. Bu filmin fragmanının yakın zamanda gelmesi bekleniyor. Bu filmin vizyon tarihi ise 1 Mayıs 2020.

The Eternals

Yıldızlar geçidi gibi olan filmin oyuncu kadrosunda Thena rolünde Angelina Jolie, Ikaris rolünde Richard Madden, Kingo rolünde Kumail Nanjani, Ajak rolünde Salma Hayek, Phastos rolünde Brian Tyree Henry’i izleyeceğiz. The Eternals, kozmik varlıklar olan Celestiallar’ın milyonlarca yıl önce insanlar üzerinde deneyler yaparak Eternallar ve Deviantlar’ı yaratma hikayesini anlatıyor. Süper güçlere sahip iki grup hangi ırkın daha yüce olduğunu kanıtlamak için tarih boyunca birbiriyle mücadele içinde olacaklar. Marvel’in 4. faz filmlerinden olan The Eternals 6 Kasım 2020 tarihinde vizyona girecek.

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Marvel’in ilk Asyalı süper kahraman filminin yönetmen koltuğunda Destin Daniel Cretton oturuyor. Simu Lui Shang-Chi rolünde karşımıza çıkacak. Filmin kötü karakteri olan Mandarin’i Tony Leung canlandıracak. The Master of Kung Fu olarak bilinen Shang-Chi ölümsüz bir büyücü olan babası tarafından bir suikastçı olması için çocukluğundan itibaren yetiştirilir. Shang-Chi simya ve insanüstü güçlerle dövüş tekniklerini geliştirir. Babasının kötü biri olduğunu fark eden Shang-Chi babasının düşmanıyla dost olur ve babasının suç imparatorluğunu yıkmak için çalışır. Bu yapım ise 12 Şubat 2021 tarihinde vizyona girecektir.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

MCU’ya multiverse kavramını tanıtan Doctor Strange bu sefer filminin isminde bu kelimeyi kullanıyor. Benedict Cumberbatch yine Doctor Strange rolünde. Yönetmen koltuğunda ise Scott Derrickson oturacak. Bu film Marvel’ın MCU’da denemekten çekindiği korku ve gerilim konularına ağırlık verecek gibi görünüyor. Bu film 7 Mayıs 2021 yılında vizyona girecek.

Spider-Man 3

Yılan hikayesine dönen Spider-Man Marvel ve Sony’nin tekrar anlaşmasıyla Marvel’da kalmıştı. Henüz bu filmin ismi olmadığı için Spider-Man 3 olarak anılıyor. Tom Holland’ın başrolünde yer alacağı dışında bu filmle alakalı detay bilinmiyor. Serinin üçüncü filmi 16 Temmuz 2021 tarihinde çıkacak. 

Thor: Love and Thunder
Marvel’in dördüncü fazdaki son filmi Thor: Love and Thunder. Natalie Portman’ın canlandırdığı Jane Foster yeni Thor olarak herkesi şaşırtmaya hazırlanıyor. Chris Hemsworth de Thor rolüyle filmde. Taika Waititi ise filmi hem yazacak hem de yönetecek. Taika Waititi bu film için Jason Aaron’un Mighty Thor çizgi romanından ilham aldığını söyledi. Aynı zamanda Waititi filmde Korg karakterini canlandıracak. Film 5 Kasım 2021 yılında çıkacak.