Anasayfa > Güzellik > Kozmetik Ürünlerinin İçeriğindekiler Midenizi Bulandıracak

Kozmetik Ürünlerinin İçeriğindekiler Midenizi Bulandıracak

Yazar : Cansu Sıypak 30.09.2019 Okuma Süresi : 4:56 laykla : 0
A+ A-
Kozmetik Ürünlerinin İçeriğindekiler Midenizi Bulandıracak

Yüzünüze ne sürdüğünüzü bilin istedik...

Birçoğumuz evden çıkmadan mutlaka birkaç kozmetik ürününü elimize, yüzümüze boca edip çıkıyoruz. “Ben hiç kozmetik ürünü kullanmam” diyip paçayı kurtaramazsınız çünkü siz de şampuan ve krem kullanarak bu içeriğimizde “ıyy” diyecekler grubuna dahil olacaksınız. Çok sevdiğimiz bu kozmetik ürünlerinin içeriğini hiç merak ettiniz mi peki? Biz merak ettik ve araştırmalarımız sonucu bir miktar yıkıldık, hırpalandık, mahvolduk... Az sonra görecekleriniz sizi kozmetik ürünü kullandığınıza bin pişman edecek cinsten. 

Balina Kusmuğu

“Ambergris” balina sindirim sisteminde üretilen bir madde. Balina kusmuğundan elde edilen bu maddeye çok değerli olduğu için “yüzen altın” da denmekte. Kokuyu uzun süre koruduğu için parfüm sektöründe yıllardır kullanılıyor. Hatta Chanel’in parfümlerinde ambergris kullandığı söyleniyor.

Salyangoz Salgısı

Bunu birçok yerde görmüşüzdür. Hatta bir ara salyangoz kremleri piyasayı adeta sallamıştı. İçerisinde bulunan salgılardan dolayı ince çizgilere ve kuru cilde çok iyi geldiği söylenmekte. Ama yine de bu, mide bulandırıcı olduğu gerçeğini değiştirmez. 

Plasenta

Bazı cilt bakım ürünlerinde hayvan plasentası kullanılıyor. Sebebi ise plasentanın içeriğinin yaşlanma karşıtı olması. Hatta Kim Kardashian’ın bebeğini doğurduktan sonra plasentasını bir hap haline getirip içtiğini duymuşsunuzdur. Benzer işler…

Balık Pulu

Özellikle oje, ruj ve şampuanlarda sıkça kullanılan balık pulu ışıltı vermek için kullanılıyor. “Guanin” olarak adlandırılan bu maddeyi birçok kozmetik ürününün içeriğinde rahatlıkla görebilirsiniz. 

Böcek

Bir zamanlar Starbucks’ın pembeli içeceklerinde ve birçok şekerli yiyecekler de kırmızı böcekler kullanıldığı ortaya çıkmıştı. “Carmine” isimli böcekten üretilen madde kozmetik ürünlerinde de sıklıkla kullanılmakta. Kırmızı ruj sevdalısı olup böcekten korkanlara bir haberimiz var. Evet maalesef, kırmızı rujların birçoğu böcekten elde ediliyor…

Kuş Pisliği

Kuş Pisliği, Japonların vazgeçilmez kozmetik maddelerinden birisi. Uzun yıllardır güzellik sektöründe kullanılan bu maddeye “ıyyy” deyip geçmeyin çünkü içeriğine kuş pisliği giren ürünler oldukça pahalı..

Kemik İliği

Yüz kremlerinde ve nemlendiricilerde bulunan kemik iliğinin enfeksiyon giderici ve gençleştirici etkisi bulunuyor.

Yukarıda gördüğünüz maddeler kozmetik sektöründe kullanılan maddelerden en masum olanları. Yoksa içeriğinde sünnet derisi, boğa spermi olan ürünler gördü bu gözler….